CO WSPÓLNEGO MA LIBIDO I PŁODNOŚĆ Z WYPRÓŻNIANIEM?

CO WSPÓLNEGO MA LIBIDO I PŁODNOŚĆ Z WYPRÓŻNIANIEM?

To czy masz wysoki czy niski poziom libido, czy zmagasz się z niepłodnością może mieć związek z wypróżnianiem, z tak zwanym codziennym oczyszczaniem organizmu z niepotrzebnych produktów przemiany materii. By twoje ciało mogło prawidłowo funkcjonować muszą przebiegać w nim prawidłowo złożone procesy, takie jak np. produkcja hormonalna, utrzymywanie hormonów na prawidłowym poziomem, ale i sprawne funkcjonowanie układu wydalniczego.

Co ma wspólnego wydalanie z produkcją hormonów? Tyle, że są niezbędne do usunięcia ich nadmiaru. Zapobiega to kumulacji hormonalnej, która mogłaby powstać z wyniku naturalnej produkcji hormonalnej i hormonów przyjętych wraz z pożywieniem czy lekami. Nadmiar hormonów wywołałby z pewnością chaos w ciele.

Organy wydalnicze stanowią istotę zdrowia. Ich funkcją jest wydalenie zbędnych produktów przemiany materii, toksycznych substancji (np. nadmiaru estrogenów) i utrzymanie organizm w czystości.

Co wspólnego ma libido i płodność z wypróżnianiem?

Codzienne wypróżnianie, to naturalne odtruwanie organizmu i zdrowie seksualne. 

Wypróżniając się, ciało pozbywa się zbędnych resztek pokarmowych, chemicznych odpadów np.hormonów, które wykonały już swoją funkcję i stanowią już niepotrzebny, zakłócający element w organizmie. 

Wątroba i jelito grube

Na szczególną uwagę w tym miejscu zasługują dwa organy: wątroba i jelito grube. To organy, w których gromadzony jest strawiony pokarm, toksyny, chemikalia i pozostałe odpady powstałe w wyniku np. pracy układu hormonalnego.

Wątroby przekształca rozpuszczalne w tłuszczach toksyny (środki chemiczne zawarte w pożywianiu, w powietrzu, w kosmetykach, w składnikach chemii gospodarczej ale i odpady hormonalne – hormony wykorzystane przez organizm) w rozpuszczalne w wodzie odpadki, które w następstwie łatwo mogą być wydalone wraz z potem, moczem czy kałem.

Wątroba odpowiada za gospodarkę hormonalną organizmu! Za uaktywnienie hormonów ale i za odprowadzenie tych hormonów, które wypełniły swoja rolę.

Istnieją dwie fazy detoksykacji w wątrobie. W pierwszej fazie wątroba rozkłada rozpuszczalne w tłuszczach toksyny z pomocą substancji odżywczych (m.in. glutationu, witaminy z gr. B, witamina C i innych składników pokarmowych pochodzących z pożywienia).

Rozłożone w ten sposób toksyny to inaczej wolne rodniki, które w tej postaci są szkodliwe. I dlatego ważna jest faza druga detoksykacji, której to zadaniem jest pozbycie się wolnych rodników. W tej fazie selen oraz obecne w wątrobie aminokwasy łączą się z wolnymi rodnikami i przekształcają się w toksyny rozpuszczalne w wodzie.  Teraz przetworzone cząsteczki trafiają do pęcherzyka żółciowego i tam wraz z żółcią opuszczają ciało przez jelito grube. Fazę detoksykacji wspomaga m.in. kurkuma i pieprz Cayenne.

Aby organizm sprawnie przeprowadził procedurę wydalniczą a przy tym skorzystał z tego co zjadłaś koniecznie potrzebny jest sprawy układ trawienny i wydalniczy, właściwa flora jelitowa.

Pożywienie bogate m.in. w wartościowy błonnik (warzywa, babka płesznik), które to wiążą się z odpadkami oraz styl życia odpowiadają za sprawne wydalenie resztek.

Twoim zadaniem jest wspomaganie obydwóch faz detoksykacji wątroby, aby ochronić się przed zgubnymi skutkami zatoksycznienia ciała i doprowadzić do sprawnego wydalenia przetwarzanych przez nią toksyn.

Pomocne w procesie detoksykacji są antyoksydanty, glutation, witaminy z grupy B, C, selen (abyś sobie nie zaszkodził zanim zaczniesz suplementacje sprawdź jego poziom) i aminokwasy dostarczane w postaci pożywienia.

Jak sprawdzić czy masz sprawny układ wydalniczy?

To proste! Jeśli wypróżniasz się każdego ranka przed spożyciem śniadania, najlepiej w godzinach maksimum jelita grubego (5.00-7.00 rano) to znaczy, że dobrze jest, w przeciwnym razie popracuj nad tym.

Napomknę, że wątroba swoje maksimum ma pomiędzy 1.00 – 3.00 godziną rano. To jest jej czas pracy w trybie samooczyszczania.  

Przy sprawnym układzie wydalniczym do wypróżnienia dochodzi bez wspomagaczy typu kawa, kiszonki, zioła itp.

Tak na marginesie, kawa stymuluje pracę jelita, bo jest gorzka i ma energie ściągającą w dół i dlatego po jej wypiciu następuje wypróżnienie. Jednak ta metoda to błędne koło.

Gdy potrzebujesz stymulacji jelita, by doszło do wypróżnienia najprawdopodobniej zmagasz się z zaparciami. A zaparcia są problemem, który powoduje wiele zaburzeń w ciele.

Wyściółka jelita grubego jest osmotyczna. A co to oznacza? Że cząsteczki mogą przechodzić przez ścianki jelita. Jeżeli nie dochodzi do wypróżnienia co najmniej raz dziennie, najlepiej rano przed jedzeniem, masa kałowa zalega w jelitach a zawarte w niej toksyny mogą przenikać przez błonę i zostać powtórnie wchłonięte do krwiobiegu i prowadzić zniszczenie w całym ciele!

Gdy chcesz uniknąć problemów zdrowotnych, gdy chcesz aby w tobie panowała właściwa gospodarka hormonalna koniecznością jest zadbanie o codzienne wypróżnienie. Pamiętaj, że gdy wypróżnianie jest zaburzone, toksyny w tym również przygotowane do wydalenia estrogeny reabsorbowane są z powrotem do krwi w wyniku czego prowadzą bezpośrednio do problemów związanych z libido, menstruacją i płodnością!

funkcja szybkie dzwonienie przez komórkę – kliknij nr telefonu

+48 507 696 892

UWAGA! Dla tych, którzy mają problemy z wypróżnieniem

Obserwacja 

Nie wypróżniając się przez kilka dni, np. przez 3-4 czy zauważyłaś, że chodzisz poddenerwowana?

Wg tego co mówi Medycyny Chińskiej nadmiar w górze (emocje) powstaje wtedy, gdy jest zastój w dole, czyli brak wypróżnienia.

Dodaj komentarz

Close Menu