JAK DŁUGO ŻYJE PLEMNIK?

JAK DŁUGO ŻYJE PLEMNIK?

Plemnik, tak jak roślina do życia potrzebuje odpowiedniej temperatury i wilgotności. We właściwym środowisku pochwy plemnik może przeżyć długo. Poza ciałem, na powietrzu ma małe szanse na przetrwanie. Jak długo, zatem żyje plemnik?

Przy każdym wytrysku u zdrowego mężczyzny 40 milionów plemników wyrusza na podbój. Tylko połowa z nich z tego nasienia jest w pełni żywotna i zaczyna swój wyścig do jajeczka. Druga połowa to tak zwani statyści. Oni są leniwi, nie chce się im ruszać.

Szansę na zapłodnienie ma 3 miliony plemników. W tym wyścigu wielu walczy i wielu próbuje wykorzystać swoją moc enzymów, by dostać się do błony komórkowej jajeczka. Reszta plemników ginie. Triumfuje tylko jeden.  

 

Droga do zapłodnienia jaja to wyścig mistrzów, w którym wygra ten silny i tylko ten JEDEN, ten, którego wpuści jajeczko.

Plemnik, aby mógł dostać się do jajowodów i mieć szansę na zapłodnienie komórki jajowej musi być silny i sprawny, bo musi pokonać przeszkody znajdujące się na drodze do celu.

Jak długo żyje plemnik w pochwie?

Plemniki są wrażliwe, ale i żywotne. W odpowiednich warunkach mogą przeżyć od 2 do 7 dni!

A co jak plemniki nie spotkają się z komórką jajową?

Gdy plemniki znajdą sie w pochwie, gdzie panuje właściwe dla nich środowisko, gdzie dobrze jest im, miło, ciepło i wilgotno czekają na odpowiedni moment, by wyruszyć na podbój. W ciele kobiety mogą przetrwać od 2 do nawet 7 dni. 

To ważna wskazówka na życiowe plany dotyczące prokreacji. Musisz wiedzieć, że nie tylko w momencie owulacji ale na kilka dni przed owulacją zaczyna się czas wysoce płodny.     

Wydawać się może dziwne, że przy takiej ilości plemników aż 20% par w Polsce ma trudności z poczęciem dziecka. Ale uwaga, w grę wchodzi również wrażliwość plemników. Nie służy im siedzący tryb życia, zanieczyszczone środowisko, wyczerpującą praca, otyłość, intensywne treningi sportowe, piwo, które w swym składzie zawiera fitoestrogeny, plastik, który zawiera bifenol, używanie anabolików dla przyrostu masy mięśniowej. Tak na marginesie mężczyźni tzw. napakowani mają zdeformowane plemniki. Co to oznacza, że są mniej albo w ogóle nie sprawni, że ich nasienie mogą zawierać dwie główki, albo być pozbawione witek.

Poznaj sposób na dziecko, dzięki któremu rozwiążesz wyzwanie dotyczące seksualności, liczby, ruchliwości i morfologii plemników. 

Dodaj komentarz

Close Menu