JAK POZBYĆ SIĘ STRACHU I LĘKU?

JAK POZBYĆ SIĘ STRACHU I LĘKU?

Czujesz lęk, strach, bo masz pragnienia, cele, potrzeby a wieku przybywa. Czujesz, że to już jest ten właściwy moment, że teraz chcesz to mieć, teraz jesteś gotowy, teraz chcesz się tym kimś stać. Chcesz mieć dziecko, chcesz czuć satysfakcję z seksu, chcesz być zdrowy. Robisz wszystko, co w twojej mocy, szukasz rozwiązań, chodzisz po specjalistach, robisz nowe badania, dasz ze sobą zrobić wszystko tylko po to, by osiągnąć cel. W twojej głowie tylko jedna myśl i jeden temat „Dlaczego nie dochodzi do …, dlaczego mi nie wychodzi to czy tamto itp.” . Boisz się lękasz. Poznaj swój lęk i strach, staw mu czoła!

Odwaga to nie jest brak lęku, tylko konfrontacja z nim.

Strach jest naturalną rzeczą, każdy go ma, każdy go odczuwa. Z tą tylko różnicą, że u jednych strach przekształca się w większą energię, w czynne działanie a u innych w paraliż, niemoc, poddanie, obezwładnienie, że już nic się nie da z tym zrobić.
A może jednak! Możesz wpłynąć na bieg wydarzeń. Jedyne, co potrzebujesz zrobić to zmienić kierunek jazdy.

Przestań zajmować się bolącym tematem. Zacznij żyć i kosztować życie. Zajmij się czymś innym. Koncentrując się na tym, co ci dolega, na niemocy, na swej porażce nie dojdziesz do celu. Trzeba wyjść na zewnątrz, poza wtopiony w ciebie schemat i spojrzeć inaczej, z innej perspektywy.

Mówienie o tym, że coś jest niemożliwe, czy może ci pomóc, czy może działać na twoją korzyść? Czy takie działanie może być wspierające, motywujące? Czyż nie lepiej zadać sobie pytanie, co ja z tym teraz mogę zrobić i przekuć niemoc w moc do działania.

Jeśli mówisz, że nie da się zrobić czegoś, to nie oczekuj pomyślnych rezultatów. Lepiej zrobisz, jak zaczniesz myśleć, mówić i działać w sposób wspierający. Powiedz sobie jak to zrobisz i rób. A to, co było nierealnym, to, co było niemożliwe zostanie zrobione.

Jeśli się na problemie koncentrujesz, to sobie sam utrudniasz.

Oto przykład, jeśli koncentrujesz się na tym gdzie coś zostawiłeś, to ci się nie przypomni, a jak zostawisz ten temat, to ci się przypomni. Dlaczego tak się dzieje? Bo następuje blokada wewnętrzna, następuje niepotrzebne napięcie, które uniemożliwia znalezienie rozwiązania. Jeśli chcesz odnaleźć rzecz zgubioną, odtwórz w sobie swoją ścieżkę. Odtwarzaj sobie czynności, które robiłeś.

Natura wie lepiej od nas i trzeba jej słuchać.

 

Jak to zrobić żeby jej słuchać? Uwolnij się od nadmiernych obciążeń cywilizacji – telefonów, komputerów, itp. od tych rozwiązań zewnętrznych. Socjologowie mówią, że jesteśmy w okresie zewnątrz sterowalności . Co to oznacza, że ludzie szukają rozwiązania swoich problemów na zewnątrz, sięgają do różnych zewnętrznych źródeł, natomiast coraz mniej korzystają z tego, co mają w sobie, ze swoich predyspozycji, ze swojej wewnętrznej mądrości. A, każdy ją ma. Czasem wymaga ona czasu, cierpliwości, impulsu, by ją w sobie odkryć. Ta wewnętrzna mądrość otwiera nowe wrota, stwarza nowe możliwości. Sztuka polega na umiejętności jej zaobserwowania.

Pamiętaj, że strach jest potrzebny. Jest sygnałem informującym nas o zagrożeniu. Musisz jednak wiedzieć, że strach może obezwładniać, albo stać się motorem mobilizującym do działania. Jeśli cię powstrzymuje przed pójściem na przód, poznaj swój lęk i poznaj sposób skorzystania z lęku przekuwając go na swoją korzyść. To droga, która doprowadzi cię do twoich wewnętrznych predyspozycji, do wewnętrznej mądrości, intuicji.  

funkcja szybkie dzwonienie przez komórkę

– kliknij nr telefonu  +48 507 696 892

Dodaj komentarz

Close Menu