MASAŻ - ZDROWE STAWY

model-813231_1920

Technika masażu ZDROWE STAWY jest metodą naturalnej terapii ziołowo-manualnej polegającą na okładaniu chorych i zdrowych (profilaktycznie) część ciała (stawów, mięśni) pokrzywą (w sezonie)  i masowaniu ciała specyfikami olejowymi sporządzonymi wg własnych receptur.  

Zasadniczo technika ZDROWE STAWY jest zaczerpnięta z medycyny ludowej. To właśnie w lecznictwie ludowym używano pokrzywy m.in. w chorobach reumatycznych. Pokrzywa ma magiczne właściwości, która są ogromnym skarbem dla zdrowia człowieka.

Na liściach i łodydze pokrzywy znajdują się cienkie włoski, które to zawierają drażniące substancje chemiczne. W kontakcie ze skórą uwalniają się. Kiedy wchodzą w kontakt z bolesnym obszarem ciała zmniejsza się poziom zapalnych substancji chemicznych w organizmie, zmniejsza się pierwotny ból. Dzisiejsza nauka potwierdza już te właściwości pokrzywy.

Metoda polega na tym, że terapeuta biczuje kończyny pokrzywą specjalnie opracowaną techniką, po czym naciera okładane miejsca (stawy, mięśnie) odpowiednio przygotowanymi ziołami, które niwelują nieprzyjemne aspekty zastosowania pokrzywy. Po zakończeniu nacierania, terapeutka masuje ciało osoby masowanej odpowiednio sporządzonymi i dobranymi do tego celu specyfikami – ziołowymi olejami połączonymi z naturalnymi, wysokiej klasy olejkami eterycznymi. 

 

Korzyści jakie możesz odnieść po masażu ZDROWE STAWY:

  • ustąpienie stanu zapalnego;
  • regeneracje stawów, chrząstki;
  • uwolnienie od bólu;
  • odmłodzenie ciała i przywrócenie w nim równowagi; 
  • poprawienie krążenia.

Zatem terapia ZDROWE STAWY odnosi się zasadniczo do stawów ale na życzenie może być okładane pokrzywą całe ciała, co w znaczący sposób pomaga przywrócić równowagę i odmłodzić organizm poprzez zawarte w pokrzywie właściwości poprawiające krążenie i zawarte wartości odżywcze.

Dlaczego okłady pokrzywą pomagają chorym stawom? 

Chłostając chore części pokrzywą parzy się skórę tzw. parzydełkami -włoskami. Zawarte w niej substancje przeciwzapalne zostają w ten sposób “wstrzyknięte” pod skórę. Ze względu na zawartość w pokrzywie boru – pierwiastka zalecanego przy zapaleniu stawów, zioło to jest sprawdzonym środkiem w regeneracji stawów. Metoda pozwala na ograniczenie stosowania leków przeciwreumatycznych (po wcześniejszym uzgodnieniu z lekarzem)Przeprowadzone badania pokazały, że „pokrzywa hamuje wytwarzanie w organizmie cytokin – substancji odpowiedzialnych za powstawanie bólu, które zapoczątkowują procesy zapalne i prowadzą do niszczenia chrząstek” (M. E. Senderski).

 

Terapia zdrowe stawy uwalnia ciało ze stanów zapalnych, przywraca prawidłową ruchliwość, uwalnia ciało od zbieranych latami złogów, kwasów, dzięki czemu odzyskujesz utraconą sprawności. 

Okładane jest ciało bez odzieży. Ciało osoby masowanej przykryte jest w czasie masażu. Odkrywane są tylko konkretne partie ciała, które są akurat masowane. 

UWAGA! Pokrzywy nie powinny nadużywać osoby, które mają problem z nerkami lub są uczulone na pokrzywę. 

Wartością dodaną sesji jest przekazanie przez terapeutkę stosownej wiedzy i zaleceń wzmacniających proces regeneracji, usprawniania stawów. 

Jednorazowa inwestycja w siebie to czas od 1 godz. – 190,00 zł / pierwsza godz., każda kolejna godzina – 100 zł.

Istnieje możliwość skorzystania z prysznica. 

MASAŻ z udziałem świeżej pokrzywy WYKONYWANY JEST SEZONOWO  od 04 do 10 miesiąca roku. 

chcesz sprawnie się poruszać?

- ZADBAJ O STAWY!

Tel. +48 507 696 892

Dorota Dusik – terapeutka

Podaj 3 dogodne dla ciebie terminy. Potwierdzę jeden.
Close Menu