TKWIENIE W PROBLEMIE NISZCZY

TKWIENIE W PROBLEMIE NISZCZY

Życie i jego codzienność. Nie ma lekko. Są w nim góry i doliny. Sinusoida życia. Raz jest lepiej a raz gorzej. Problemy życia , a raczej wyzwania życia. Dlaczego siedzenie w nich niszczy ciebie, twoje życie? 

Bo jesteś w tym, myślisz o tym, przeżywasz to ciągle na nowo. Życie jest zbyt piękne by doświadczać ciągle cierpienia. Tkwiąc w problemie ciągle cierpisz. Wychodząc z poza niego, wchodząc w wyzwanie, dajesz sobie szanse na inne spojrzenie, na rozwój. Wtedy wiesz, że z tego wyjdzie tylko coś dobrego. Coś co cię wzmacnia, daje siłę. Widzisz w tym wielki sens. Wtedy rozwiązania same do ciebie przychodzą. 

Ale aby tak się stało potrzebujesz akceptacji i szeroko otwartych oczu abyś widział znaki, które na drodze się pojawiają. 

Masz wpływ na swoje życie.

Na czym się koncentrujesz, to rośnie. Ochroń się przed skutkami niewiedzy i siedzenia w klatce nieświadomości. 

“Czasem trzeba wyjść poza mury miasta , żeby zobaczyć jak wysokie są w nim wierze”.

Możesz widzieć miejsce, w którym chcesz się znaleźć z pełną świadomością, ze świadomością wszystkiego, co się dzieje wokół ciebie w spokoju, ze świadomością obfitości i wiary. Możesz cieszyć się z tego, co cię otacza, z tego, co masz. Bez stresu, bez zamartwiania się, że nie masz jeszcze tego czy tamtego, tego czego pragniesz, że tracisz to co oczekujesz.

Masz wolna wolę. I możesz cieszyć się życiem lub skupić się na braku, cierpieniu, chorobie, niepłodności, stresie, na intensywnym wyniszczającym cię myśleniu.

Masz dwie drogi. To od ciebie zależy, którą wybierzesz.

Pełną chaosu, czy spokoju.

Drogę burzliwą czy spokojną. Pamiętaj tkwienie w problemie niszczy. Zżera cię od środka. 

Zatrzymaj się. Zatrzymania wkomponowane są w życie człowieka. Pozwala ono powstrzymać panikę, pęd i działania na oślep. Pozwala przeanalizować sytuację i podjęć właściwą decyzję. W spokoju prościej jest podjąć właściwą decyzję. Ocenić czy pozostajesz na obecnym wyznaczonym sobie kursie czy zmieniasz kierunek drogi, modyfikujesz albo całkowicie odwracasz.

Bez zatrzymania, w gonitwie życia jesteś odcięty od siebie, jesteś skazany na innych. A to boli w dłuższej perspektywie czasu.

Przejmij ster i dopłyń tam gdzie chcesz. Poznaj przyrządy, dzięki którym bezpiecznie dopłyniesz do miejsca przeznaczenia.   

Dodaj komentarz

Close Menu