UWAGA! TEN MASAŻ PIERSI UZDRAWIA GRUCZOŁY

UWAGA! TEN MASAŻ PIERSI UZDRAWIA GRUCZOŁY

Nieprawidłowo działające gruczoły wydzielania wewnętrznego: szyszynka, tarczyca, grasica, przysadka mózgowa, nadnercza, jajniki, jądra, trzustka mogą stanowić przyczynę zaburzeń hormonalnych. Przeczytaj, co możesz zrobić, by je uaktywnić!

Recepta jest prosta. Aby uaktywnić gruczoły wydzielania wewnętrznego (szyszynka, przysadka mózgowa, tarczyca, grasica, nadnercza, trzustka, jajniki) wystarczy masować piersi. Prawidłowo wykonany masaż piersi ma na celu pobudzić wydzielenie hormonów.

 

Podczas właściwego masowania piersi, stymulujesz wiele znajdujących się tam nerwów, pobudzasz energię. Nerwy łączą się ze wszystkimi głównymi narządami i gruczołami ciała zaczynając od samego czubka głowy-szyszynki. Łączenie energii pochodzącej z narządów i gruczołów ma wysokie możliwości uzdrawiające i kreacji.

W czasie stymulacji gruczołów wydzielają się hormony, uaktywniają się wszystkie związane z nimi narządy, oddziałując na każdą komórkę ciała.

Przez piersi przechodzi meridian nerek. Zatem delikatne pobudzenie sutków uaktywnia nerki, pęcherz moczowy i pośrednio gruczoły płciowe (łechtaczkę). W wyniku, czego odczucie to przenosi się do związanej z nią szyszynki znajdującej się na czubku głowy.

Szyszynka wpływa na prawidłową pracę przysadki mózgowej, tarczycy i nadnerczy, które są odpowiedzialne za wiele ważnych funkcji w organizmie, w tym za płodność.

Szyszynka stanowi najwyżej położony punkt na drodze hormonalnej. Jest zegarem i kompasem życia. Prawidłowo rozwinięta stwarza możliwość kreacji, umożliwia powrót do źródła.

Z szyszynki stan pobudzenia przechodzi drogą hormonalną do przysadki mózgowej. Gruczoł ten szczególnie ważny jest w procesie wzrostu i dojrzewania organizmu, w metabolizmie, pełni on wiele ważnych funkcji w organizmie. Jak się uważa, przysadka mózgowa decyduje o pamięci, myśleniu i inteligencji. Zawiaduje ona i uaktywnia wszystkie pozostałe gruczoły.

W miarę schodzenia drogą hormonalną w dół uaktywnia się tarczyca i gruczoł przytarczyczny. Tarczyca zbudowana jest z podobnej tkanki, co przysadka mózgowa. Gruczoł ten jest kluczowy w procesie wzrostu organizmu. U kobiety jest cięższy niż u mężczyzny i staje się większy przy podnieceniu płciowym, podczas menstruacji i w ciąży. Uważa się, że jest to gruczoł energetyczny regulujący metabolizm komórek organizmu, jest jednym z najważniejszych ośrodków energetycznych, zawiaduje wzrostem i rozwojem umysłu i ciała. Uważa się, że jest ścisły związek pomiędzy tarczycą a mózgiem i narządami rozrodczymi.

Grasica jest kolejnym gruczołem na drodze hormonalnej. Tzw. gruczoł odmładzający. Jest związana z gruczołami limfatycznymi. Osiąga największe rozmiary na początku dojrzewania. Z czasem upływu lat wraz ze starzeniem się organizmu zmniejsza się jej rozmiar i słabnie jej kreatywność. Uważa się, że jest to gruczoł, który może odwrócić proces starzenia. Warunkiem koniecznym jest jednak właściwe jej uaktywnienie i zharmonizowanie z energią pochodzącą z przysadkowego ośrodka energetycznego i z siłą kreatywną narządów płciowych.

Trzustka to kolejny gruczoł drogi hormonalnej. Sprawuje kontrolę nad trawieniem, ciepłotą ciała i poziomem cukru we krwi.

 

Nadnercza należą do kolejnego gruczołu drogi hormonalnej. Wspomagają nerki, produkują adrenalinę. A adrenalina jest hormonem, który stymuluje pracę serca, wątroby, grasicy, trzustki, śledziony. Wspomaga funkcjonowanie nerek, kręgosłupa, mózgu, kości, układu nerwowego i szpiku kostnego. Aktywność fizyczna i umysłowa usprawnia i wzmacnia stymuluje nadnerczy.

Gruczołu płciowe (pochwa, macica, piersi, jajniki, jądra) znajdują się na samym końcu drogi hormonalnej. Właściwie masując meridiany nerek, które przechodzą przez piersi stymulujesz nerki. W efekcie pobudzają się wszystkie inne gruczoły.

Wydzielanie hormonów przez gruczoły płciowe decyduje o podnieceniu seksualnym, o energii seksualnej i prokreacji.

Dowiedz się więcej.

Dodaj komentarz

Close Menu